logotype

Werset na dziś

Albowiem Pan nie odrzuca na wieki: Gdy zasmuca, znowu się lituje według obfitości swojej łaski. Treny 3.31-32

Nabożeństwa

niedziela 10.00 i 18.00

wtorek 18.00

 czwartek: 18.00 (modlitewne)

  piątek 18.00 (młodzieżowe)

Terminarz

czerwiec 2017
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Józef - Zapominający o krzywdach. Cz.2

1 czerwca 2017, Wiesław Janik

Jozef 2Potem rzekł faraon do Józefa: „Jam jest faraon, lecz bez twego zezwolenia nie wolno nikomu w całej ziemi egipskiej podnieść ręki ani nogi” (I Mojż. 41, 44).

 
Józef – Boży posłaniec. Cz.1

1 maja 2017, Wiesław Janik

Jozef 1Józef, syn Jakuba i Racheli, jest szczególną postacią w gronie biblijnych bohaterów ludzi, których używał Bóg. Był jednym z 12 synów Jakuba, którego ojciec szczególnie miłował.

 
Jak przemawia Bóg do ludzi

1 kwietnia 2017, Wiesław Janik

jak przemawia Bog do ludzi„Nakłońcie swojego ucha i pójdźcie do mnie, słuchajcie, a ożyje wasza dusza, bo ja chcę zawrzeć z wami wieczne przymierze z niezłomnymi dowodami łaski okazanej dawniej Dawidowi...” (Iz. 55, 3)

 
Ostatnia społeczność przed śmiercią

1 marca 2017, Wiesław Janik

ostatnia spolecznosc przed smierciaSzanowni czytelnicy, w treści tego artykułu zapraszam Was do odwiedzenia szczególnego miejsca i w bardzo szczególnym czasie, a konkretnie do pięknie przystrojonej, dużej sali, która była przygotowana na szczególną okoliczność.

 
Obudźcie się. Zbliża się dzień Pana

1 lutego 2017, Wiesław Janik

Obudźcie sięGdy zwrócimy naszą uwagę na obecny system życia ludzi na ziemi, możemy zauważyć, jak wszystko nabiera coraz większego pędu. 

 
Policz dni swego życia

1 stycznia 2017, Wiesław Janik

policz dni swojego zyciaTak. Stało się faktem, że wkroczyliśmy w kolejny odcinek miary czasu, to znaczy, że rozpoczął się kolejny rok – rok 2017. Jak to mądrze Bóg uczynił, stwarzając możliwość obliczania czasu i to w sposób naturalny.

 
Dług wdzięczności

1 grudnia 2016, Wiasław Janik

dlug wdziecznosciKażdy rozsądny i odpowiedzialny człowiek posiadający jakikolwiek dług do spłacenia, żyje w tej świadomości, że ciąży na nim obowiązek jego spłacenia na zasadach podanych przez wierzyciela.

 
Duchowe skażenie

1 listopada 2016, Wiesław Janik

skazenie1Obecnie żyjemy w takim czasie, że na naszej planecie Ziemi prawie wszystko jest skażone lub zagrożone skażeniem.

 
Bądźcie czujni!

1 października 2016, Wiesław Janik

czujnoscPrzeto nie śpijmy jak inni, lecz czuwajmy i bądźmy trzeźwi (1Tes. 5, 6).
Czym jest czujność i trzeźwość?

 
Jedyna pewna zasada

1 września 2016, Wiesław Janik

Jedyna pewna zasadaCzas ma to do siebie, że ani na chwilę nie stoi w miejscu. Systematycznie, z jednakową prędkością biegnie ciągle do przodu. Następują po sobie różne okresy, wydarzenia, w czasie przeżywamy osiągnięcia i porażki.

 
Zgubione kłosy

1 sierpnia 2016, Wiesław Janik

zgubione klosyOtwórzmy Biblię i poszukajmy Księgi Rut. W 2 i 3 wierszu rozdziału 2 przeczytamy następujące słowa: „Rzekła tedy Rut Moabitka do Noemi: Pozwól mi pójść na pole zbierać kłosy za tym, w którego oczach znajdę łaskę.

 
Czynny odpoczynek

1 lipca 2016, Wiesław Janik

Każdy człowiek pracujący, czy też osoby uczące się, z pragnieniem oczekują na czas wakacji i urlopów. Gdy rozpoczynają się wakacje, pracownicy biorą urlopy, a uczniowie odkładają książki i wyjazd!

 
Funkcjonowanie Ciała Chrystusowego

1 czerwca 2016, Wiesław Janik

Funkcjonowanie Ciała ChrystusowegoPrzysłuchując się wypowiedziom niektórych pastorów oraz kaznodziejów poszczególnych zborów, zauważa się w nich duże zaniepokojenie z powodu rozprzestrzeniającego się niebezpiecznego zjawiska w zakresie oziębiania relacji i więzi wśród ludzi wierzących.

 
Kto jest twoim przyjacielem?

1 maja 2016, Wiesław Janik

ktojesttwoimprzyjacielemStawiając to pytanie, jestem świadomy tego, że temat dotyczący przyjaźni jest ogólnie znany ludziom. Ze względu na aktualność i wartość takich relacji, warto rozważyć zasady i korzyści z nich wynikające.

 
Bądźcie pełni Ducha!

1 kwietnia 2016, Wiesław Janik

badzcie pelni duchaGdy czytamy Biblię, to dowiadujemy się o wielu wspaniałych sprawach dotyczących nas osobiście. Mają one potężny wpływ na nasze osobiste życie.

 
Niebezpieczna prośba

1 marca 2016, Wiesław Janik

niebezpieczna prośbaKażdy człowiek, gdy się zwraca z prośbą do kogokolwiek i o cokolwiek, to prosi o to, co jest lub będzie dla niego dobre, korzystne czy też potrzebne.

 
Prawda o śmierci

1 lutego 2016, Wiesław Janik

smiercTemat dotyczący śmierci nie jest atrakcyjny dla ludzi. Jest raczej chętnie omijany, przemilczany. Jedynie w szczególnych okolicznościach wypowiadane są krótkie zdania na temat śmierci.

 
Cel życia czy życiowe priorytety?

1 stycznia 2016, Wiesław Janik

celTak. Rozpoczął się kolejny rok kalendarzowy. Rok 2016. Oczywiście, że nie wystąpiło w zawiązku z tym jakieś szczególne wydarzenie. Rok 2015 zakończył się w czwartek, a 2016. - rozpoczął się zgodnie z porządkiem dni w piątek i tak dalej biegnąc, nastąpią kolejne dni.

 
Dlaczego jesteśmy cz.4

1 grudnia 2015, Wiesław Janik

dlaczegojestesmycz4Kontynuując temat „Dlaczego jesteśmy”, chcę drogim czytelnikom, przypomnieć, że w poprzednich artykułach zostały opisane trzy przyczyny, dla których Bóg ciągle jeszcze pozostawia na ziemi swój Kościół.

 
Dlaczego jesteśmy cz.3

1 listopada 2015, Wiesław Janik

dlaczegojestesmy3Każdy człowiek, który uwierzy w Pana Jezusa i stanie się nowym stworzeniem, zostaje przeniesiony z ciemności do światłości, ze śmierci do życia. Od tego momentu taki człowiek widzi w innym świetle wszystko to, co go otacza, oraz ocenia to poprzez całkowicie inne wartości.

 
Dlaczego jesteśmy cz.2

1 października 2015, Wiesław Janik

dlaczegojestesmy2Chcę przypomnieć z rozważania zawartego w 1. cz. artykułu, dlaczego Bóg ciągle pozostawia swój Kościół na ziemi. Postanowieniem Bożym jest, aby wszyscy naśladowcy Chrystusa byli światłością dla otaczających ludzi będących w duchowej ciemności i nie tylko...

 


Strona 1 z 4