logotype

Terminarz

lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Zjazd młodszej młodzieży - Lubin XI 2019

23 grudnia 2019, Gosia Marciniak

Image Mini ZMM

                        

W dniach 14-16 listopada 2019 r. w Lubinie odbył się XXXV zjazd młodszej młodzieży. 

 

   Przybyło na niego bardzo dużo uczestników w wieku 11-15 lat. Tematem przewodnim kilkudniowego spotkania stały się słowa Pana Jezusa: ,,Pójdź za mną” zapisane w Ewangelii św. Marka 2, 14. Przez cztery dni młodzi ludzie słuchali inspirujących wykładów braci na ten temat, modlili się, śpiewali i napełniali Bożym pokarmem.
   Pierwszego pełnego dnia zjazdu młodsza młodzież w ramach prac plastycznych wykonała zakładki do Biblii. Po południu zorganizowano wyjście na bowling, podczas którego było dużo śmiechu i zdrowej rywalizacji. Wszyscy świetnie się bawili. Takie działania również integrują młodych ludzi. Po powrocie z zainteresowaniem wysłuchano usług zborów, które dzieliły się pieśniami i Słowem Bożym. Dzień zakończył wykład jednego z braci i wspólna modlitwa.
   Nazajutrz poruszono wiele tematów bardzo ważnych dla młodych chrześcijan, na przykład jak stać się Bożym dzieckiem, jakie korzyści płyną z życia z Bogiem, a także wskazano na zagrożenia wynikające z niekontrolowanego korzystania z technologii informacyjnej. Zorganizowano też grę terenową, wymagającą od uczestników myślenia, koncentracji i współpracy grupowej. Wieczorem odbyła się modlitwa, podczas której wiele osób podjęło bardzo ważną decyzję - pójścia za Bogiem.
   W niedzielę - ostatni dzień - miało miejsce nabożeństwo ze zborownikami, na którym bracia podsumowali cały zjazd. Podniosłym momentem był wspólny śpiew uczestników dwóch pieśni: „Pan powiedział, ty pójdź za mną” i „Jak tęcza nad doliną”. Potem ostatni obiad i ... najgorszy moment zjazdów - wyjazd do domów.
   To było bardzo owocne spotkanie pod względem wykładów jak i integracji. Na pewno na długo zapadnie w pamięci uczestników i organizatorów. A to wszystko dzięki dobroci wszechmogącego Boga. Jemu niech będzie chwała i cześć, i dziękczynienie.

 

 

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ