logotype

Terminarz

styczeń 2020
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Feriowisko 2018

10 marca 2018, Sylwia Gorczyczyńska

ferie2018W dniach 15-18 stycznia 2018 r. w zborze w Lubinie zostały zorganizowane zimowe półkolonie dla dzieci. Tematem przewodnim były owoce Ducha Świętego.


    Feriowisko rozpoczęliśmy wspólną modlitwą i śpiewem uwielbiającym Pana Boga. Następnie dzieci przypomniały sobie główne wydarzenia z życia Bożego sługi, Abrahama, wybierając się w podróż z jego karawaną. Przemierzając odległe ziemie, docierały do różnych ważnych miejsc związanych z tą postacią biblijną. Na kolejnych postojach słuchały opowieści i rozwiązywały różne zadania sprawdzające ich uwagę. Na dużym, przestrzennym drzewie, wykonanym przez starsze dziewczyny, pojawiły się pierwsze owoce z nazwami i symbolami owoców Ducha Świętego: cierpliwość, uprzejmość i dobroć. Przez kolejne dni „wyrosły” na nim pozostałe owoce.
    Pod koniec spotkania każde dziecko wykonało z papieru do pieczenia swoje indywidualne drzewko, na którym także zawiesiło małe papierowe owoce, a po zakończeniu ferii, drzewko ze wszystkimi owocami zabrało do domu, by zapamiętać werset przewodni: Owocem Ducha zaś są: miłość, radość, pokój, cierpliwość,
uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie
ma zakonu (Gal. 5,22-23).
    Modlitwa i pieśń były także początkiem wtorkowego spotkania. Następnie młodsze dzieci z uwagą przyglądały się, jak starsze przedstawiły historię biblijną o Józefie i jego braciach. Nie było łatwym zadaniem pokazać to, co właśnie odczytane zostało z Biblii, ale starszaki stanęły na wysokości zadania. Później był czas na naukę wersetu, zabawy integrujące grupę oraz wspólny poczęstunek i umieszczenie kolejnych owoców na swoich drzewkach.
    Społeczność modlitewna zaczęła również środę. Chętne dzieci mogły w indywidualnej modlitwie wyrazić swoją wdzięczność za czas spędzony w zborze. Po tym była zabawa w kręgu, przy której wszyscy dobrze się bawili. Gimnazjalistki chętnie zaangażowały się w naukę młodszych dzieci nowych pieśni, a postać biblijnego Daniela pokazała ostatnie trzy cechy, które są Bożymi owocami. Ten dzień półkolonii zakończył się konkursem na najciekawszą dekorację sałatki owocowej. Wyłonienie laureatów zajęło trochę czasu, ponieważ każda dekoracja miała swój urok, a pomysłów na jej wykonanie było wiele.
    Ostatni dzień półkolonii to wspólne wyjście na lodowisko i do Mc'Donalda.
    Na feriowisku dzieci miały okazję przypomnieć sobie znane historie biblijne, nauczyć się nowych wersetów, integrować się przy wspólnych zabawach, śpiewać pieśni, wziąć udział w kreatywnych zajęciach. I chociaż każdy dzień przebiegał według pewnego porządku, to najcenniejsze były dziecięce modlitwy, ich szczere uśmiechy na twarzach i to, czego przez nie Bóg uczył nas, dorosłych.
    Owocem feriowych spotkań była również usługa przygotowana przez dzieci i ciocie dla zborowników. Na niedzielnym nabożeństwie każdy z nas mógł przypomnieć sobie cechy Bożego dziecka, których oczekuje od nas Pan. Jemu też składamy ogromne dziękczynienie za darowany nam czas i nasze dzieci: te małe i te duże.

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ