logotype

Terminarz

czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
W poszukiwaniu talentów - wycieczka do Lipian

2 grudnia 2015, Katarzyna i Rafał Marciniakowie

lipianyKażdy z nas zna przypowieść o talentach (Mt 25, 14-30). Na podstawie Słowa Bożego wierzymy, że zostaliśmy obdarowani rozmaitymi umiejętnościami, zdolnościami. Panu Bogu podoba się, gdy jesteśmy zadowoleni z darów, które od Niego otrzymaliśmy.

Chwałę i uwielbienie przynosimy Mu, pielęgnując i rozwijając w sobie owe talenty.

We wrześniu nasze zborowe dzieci wraz ze swymi rodzicami wybrały się na nietypową wycieczkę - wyprawę do Wioski Smaków w Lipianach. Właśnie tam miały okazję doskonalić swoje umiejętności. Okazało się, że drzemią w nich różne talenty: zapał do kucharzenia, chęć zdobywania nowej wiedzy, pasja do śpiewania i grania ... w nogę, zaangażowanie do działania i współpracy oraz miłość do Pana Boga.

Wielką radość sprawiła im wyprawa przez wiejskie zakątki połączona z poznawaniem walorów przyrody. Następnie, z ogromnym zapałem, dzieciaki przystąpiły do samodzielnego przygotowania pizzy według własnego uznania i smaku. W czasie, gdy dania leżakowały w piecu, nasi milusińscy wzięli udział w quizie dotyczącym gotowania, a najmłodsze dzieciaki śpiewały swoje ulubione piosenki - oczywiście z pokazywaniem! Zwróciło to uwagę naszej gospodyni, która z życzliwym uśmiechem przyłączyła się do wspólnego śpiewu. Pizza była pyszna!!! Wystarczyło jej dla każdego uczestnika wyprawy. Na koniec dzieciaki przygotowały różne ozdoby z masy marcepanowej, zadziwiając nas swoją wyobraźnią i talentem artystycznym.

Jak dobrze było nam ze sobą. W blaskach pierwszych promieni jesiennego słońca cieszyliśmy się Bożymi dziełami stworzenia: przyrodą i naszymi talentami.

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ