logotype

Terminarz

kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
"Początkiem mądrości jest bojaźń Pana"

16 czerwca 2014, gimnazjalistki z Warmii i Mazur

poczatek1

ZJAZD GIMNAZJALISTÓW CHWZ 23-25.05.2014

Pragnące i gorące serca gimnazjalistów pokonały wiele przeszkód i trudności, aby po raz kolejny spotkać się na wspólnym uwielbianiu Boga i przeżywaniu Jego obecności.

Tematem przewodnim zjazdu był fragment z Przyp. 9;10: „Początkiem mądrości jest bojaźń Pana“. Wykładowcy starali się jak najlepiej nam przekazać sens tego wersetu. Wyraźnie podkreślali różnicę między strachem ludzkim a bojaźnią Bożą. 

W piątek ok. godziny 12.00 w zborze w Lubinie uczestnicy wraz z opiekunami zebrali się, aby razem rozpocząć długo oczekiwany zjazd. Na samym początku mieliśmy możliwość zapoznać się z osobami z poszczególnych zborów, z różnych stron Polski. Dzięki inspirującym wykładom, wielu z nas uzyskało odpowiedzi na nurtujące pytania, co pozwoliło nam pogłębić się w prawdzie Słowa Bożego. Aby łatwiej było nam zrozumieć przesłanie, opiekunowie zorganizowali prace w grupach (co również wpłynęło na nawiązanie nowych znajomości), na których mogliśmy się bardziej otworzyć przed sobą. Zajęcia były bardzo interesujące i rzeczywiście pomogły nam zrozumieć temat. 

Wielka obecność Boża sprawiała, że nie chcieliśmy kończyć modlitwy, ręce same się podnosiły, a łzy strumieniami spływały z oczu. Gimnazjaliści wychodzili na środek, aby wylewać swoje serca przed miłosiernym Bogiem, który na pewno usłyszał, wysłuchał i przebaczył. 

Młodzież z poszczególnych zborów została poproszona o przygotowanie się do usługi. Uczestnicy sumiennie wywiązali się z powierzonego im zadania, dokładając kolejną cegłę do budowli naszej wiary. Pieśni, które śpiewaliśmy, były pełne pouczeń i wdzięczności do Boga. Uczestnicy chwalili Go z głębi serc, widzieli sens w tym, co śpiewali. Nie można oczywiście pominąć przepysznych posiłków przygotowanych przez nasze kochane ciocie - perfekcyjne kucharki. Zarówno obiady, śniadania, jak i kolacje były nie tylko kolorowe, ale jak wyżej wspomniałyśmy - znakomite. 

Cóż więcej mówić. Można by było pisać i pisać, ale nie o to przecież tu chodzi. Podsumowując wszystko - było wspaniale. Gimnazjaliści z wielkim zbudowaniem i siłą do codziennej walki z rzeczywistością wrócili do domów, z niecierpliwością czekając na kolejny zjazd.

 

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA W GALERII