logotype

Terminarz

kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Spotkanie seniorów Zborów Polski zachodniej

17 kwietnia 2014, uczestnik - senior

spotksenior 1Dnia 12.04. w zborze w Lubinie miało miejsce drugie spotkanie seniorów ze Zborów CH.W.Z. Polski zachodniej. W spotkaniu tym wzięło udział 85 osób, braci i sióstr, którzy ukończyli 60 lat życia.

            Był to wspaniały czas pod wieloma względami. Już na samym początku można było zauważyć wzruszające chwile, gdy starsze osoby po wielu latach przerwy znowu się zobaczyły. Nareszcie mogły serdecznie się przywitać i uściskać. O godz.10 wszyscy zajęli miejsca w ławkach i wtedy serdecznie powitał ich pastor miejscowego zboru, nakreślając cel i porządek spotkania. Po wspólnej modlitwie i odśpiewaniu pieśni br. Michał Jawdyk w swojej usłudze przypomniał wszystkim seniorom, że jest to już ostatni etap ich ziemskiej podróży i z całą świadomością i odpowiedzialnością każdy powinien się przygotować duchowo na rozstanie ze swym ziemskim „namiotem”, aby przejść na mieszkanie do Pana.

Po usłudze i modlitwie zostało zrobione uczestnikom pamiątkowe zdjęcie. Następnie wszyscy przeszli na stołówkę, gdzie przez młodą kadrę kucharek i kelnerów przygotowane zostały smaczne ciasta oraz kawa i herbata. Była to kolejna wartościowa chwila wspólnych rozmów, wspomnień z dawnych lat przeżytych razem. Pamiętano również o osobach, które Pan już odwołał do wieczności.

Po godzinnej przerwie na głównej sali zborowej kontynuowano społeczność, która teraz miała nieco odmienną treść. Grupy z poszczególnych zborów dzieliły się wierszami, świadectwami swego nawrócenia oraz przeżyciami Bożego błogosławieństwa w ich życiu, a także śpiewały pieśni dla chwały Pana. Czyniły to szczerze, spontanicznie i radością, z udziałem płynących łez. Te wystąpienia cechowało coś wspaniałego, budującego wiarę i nadzieję pozostałych uczestników.

Nie wiadomo kiedy nadeszła pora na obiad, a był on bardzo smacznie przygotowany przez wcześniej wspomniany zespół kucharski. Również i ten czas przerwy przebiegał w bardzo miłej atmosferze wspólnych rozmów i nawiązywania nowych znajomości.

Po zakończeniu przerwy obiadowej w kolejnej usłudze br. Wiesław Janik przedstawił biblijną naukę na temat budowania relacji w „jesieni” życia małżeńskiego, a także relacji ze swymi dziećmi, które mają już swoje rodziny.

Wspomniał również, jaki powinien być stosunek do wnuków i prawnuków w zachowaniu godnej chrześcijańskiej postawy miłości, powagi i świętego życia.

Przypomniał również o konieczności przekazywania biblijnych prawd oraz świadectw Bożego działania w ich życiu, w celu budowania wiary w następnych pokoleniach.

Na zakończenie była bardzo gorliwa modlitwa o Boże błogosławieństwo na dalsze dni życia. Kilkanaście osób prosiło, aby uczynić modlitwę za nimi, co też ochotnie spełniono.

Bardzo szybko minął wspólny czas na rozmowach, śpiewaniu pieśni, słuchaniu Słowa Bożego. Niestety nadeszła też chwila rozstania. Uczestnicy w pełni szczęśliwi i zadowoleni wyrażali pragnienie ponownego spotkania. Przed odjazdem jeszcze raz wszyscy przeszli na stołówkę, aby spożyć kolację.

Był to błogosławiony czas odnowy wzajemnych relacji, zachęty do pokonywania życiowych doświadczeń i jeszcze większej wiary i nadziei oczekiwania na wezwanie od Pana do następnego wymiaru życia, który jest przed nami wszystkimi.

IDŹ DO GALERII