logotype

Terminarz

sierpień 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Miłość ponad wszystko...

19, 26 kwietnia 2015, Katarzyna Marciniak
POLK15 1„Albowiem jest jeden Bóg, Jeden też pośrednik między Bogiem, a ludźmi, Człowiek Chrystus Jezus, który siebie samego Złożył jako okup za wszystkich, aby o tym Świadczono we właściwym czasie” (1Tym.2,5-6)Słowo miłość przywodzi na nasze myśli różne skojarzenia. Słysząc je, widzimy oczyma naszej wyobraźni matkę przytulającą do serca swe dziecko; ludzi, którzy nie zważając na swoje wygody pomagają ubogim, chorym, zagubionym; czy też kobietę i mężczyznę połączonych węzłem małżeńskim. Tak, to wszystko jest miłość. Istnieje jeszcze jedna, ta najważniejsza - miłość Boga do swego najdoskonalszego ze wszystkich stworzeń - miłość Boga do człowieka.

Pismo Święte od pierwszych stron pokazuje nam Bożą troskę o nas i ogrom miłości naszego Wszechmocnego Pana do nas. Czytając je, przechodzi nasze ludzkie pojęcie to, co Bóg z miłości do człowieka zaplanował, a Jego Syn, Pan Jezus Chrystus, własnym życiem w ciele na ziemi wykonał. O tym właśnie mówiły dwie kwietniowe ewangelizacje, które miały miejsce najpierw w Polkowicach, a tydzień później w Żmigrodzie. Jako chór usłużyliśmy pieśniami i wierszami głoszącymi Boże dzieło zbawienia dla człowieka. Przybyli mogli usłyszećrównież Słowo Boże i poruszające świadectwo uzdrowienia naszej siostry w Chrystusie, Marysi, oraz niezwykłe świadectwo narodzenia do nowego życia w duchu Bożym naszego brata Mariana.

Boża miłość ... potężna, niezmierzona, dla każdego. Tak, drogi czytelniku, dla Ciebie również. Pomyśl dziś o niej, przypomnij sobie swoje pierwsze chwile w blasku Bożej miłości, popatrz na swoje obecne życie w Bogu i razem z nami wyraź swą wdzięczność. A jeśli jeszcze jej nie poznałeś, nie zwlekaj, "otwórz Bogu serce swoje" i "skosztuj, jak dobry jest Pan".

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU W POLKOWICACH

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU W ŻMIGRODZIE