logotype

Terminarz

sierpień 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
AGNUS DEI

23 marca 2014, Zuzanna i Robert Krzystyniak

2014 koncert marz 1Albowiem na naszą wielkanoc jako baranek został ofiarowany Chrystus” (1 Kor. 5,7).

Do dziś wielu ludzi nie wie o największym cudzie świata – o tym, że Syn Boży stał się barankiem paschalnym po to, by swą krwią oczyścić nas z grzechu i tym samym umożliwić nam na spotkanie ze świętym Bogiem.

Tą dobrą nowiną dzieliliśmy się z mieszkańcami Lubina podczas tegorocznej ewangelizacji, która miała miejsce 16 marca 2014 r. w Centrum Kultury Muza. Dzięki łasce Wszechmogącego Boga chór usłużył poruszającymi pieśniami, brat Jacek Sobieraj podzielił się świadectwem swego nowonarodzenia, a brat Jarek Domieniuk przypomniał historię baranka paschalnego, wyjaśniając rolę Pana Jezusa w Bożym dziele zbawienia ludzi.

Oto fragment jego prelekcji pt. „Pascha – wielkanoc – Baranek Boży”.

„(…) To prawda, że Pan Jezus umarł za każdego człowieka. To fakt, że Jego śmierć otworzyła każdemu człowiekowi możliwość uzyskania przebaczenia grzechów i wiecznego przebywania w Bożym Królestwie. Ale jedno musimy pamiętać – zbawienia nie osiąga się automatycznie, po zbawienie należy udać się do Pana Jezusa osobiście. (…) Czy pozwoliłeś już, aby twoje grzechy zostały obmyte krwią Baranka, Bożego Syna, Jezusa Chrystusa? Czy przyznałeś się przed Nim do swego grzesznego życia, wyraziłeś żal z tego powodu, błagałeś Go o przebaczenie? Czy oddałeś swoje życie Jezusowi, postanawiając odwrócić się od zła i podążać drogą prawdy Słowa Bożego? Wszyscy jesteśmy grzesznikami, wszyscy zasłużyliśmy na śmierć wieczną, a jednak … Bóg darował nam ochronę w mocy krwi Pana Jezusa, dał gwarancję życia wiecznego. (…) Po której stronie się znajdujesz dzisiaj? Czy jesteś tym łotrem, który do końca szydzi z Syna Bożego, czy tym, który woła: „Jezu, wspomnij na mnie, kiedy wejdziesz do swego Królestwa”. Czy jest ci obojętne, gdzie będziesz spędzać wieczność? Dzisiaj, teraz, póki bije w tobie serce, podejmij najważniejszą decyzję swego życia – przyjmij Boży dar, bo „kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota” (1 Jana, 5,12). (…)

Ja wybrałem życie. Wybrałem Jezusa. On stał się dla mnie prawdziwą ofiarą paschalną, prawdziwym Barankiem, a Jego krew – skutecznym lekarstwem na mój grzech.

Postaw i ty na Jezusa. Wieczność czeka na ciebie…”.

 

 IDŹ DO GALERII

 

 IDŹ DO FILMÓW